Przyjemne z pożytecznym, czyli nauka języka angielskiego

Pomimo tego, że dzieci są ciekawe otaczającego je świata i bardzo łatwo przychodzi im przyswajanie nowej wiedzy, to jednak czasem trudno je zmotywować do nauki. Jest przecież wiele ciekawszych rzeczy do zrobienia, a dzieci stawiają przede wszystkim na dobrą zabawę. Książka do nauki angielskiego (https://tantis.pl/ksiazki-do-nauki-angielskiego-c5053) może nie wzbudzać większego zainteresowania, szczególnie jeśli nie dobierze się jej do wieku. Na szczęście jest wiele metod, dzięki którym możliwe stanie się zmotywowanie dziecka do nauki języka obcego. Trzeba tylko wiedzieć, jak umiejętnie wykorzystać jego potencjał.

Co zrobić, aby dziecko chętnie uczyło się języka obcego?

Jeśli książki do nauki języka angielskiego kojarzą się dzieciom z nudą, to niestety nie będą chętne do zapoznania się z ich treściami. Monotonne powtarzanie w kółko słownictwa i zawiłych struktur gramatycznych wręcz zniechęca. Dla dziecka nie mają większego znaczenia argumenty przemawiające za tym, jak ważna jest znajomość języka angielskiego, że pozwoli to zdobyć dobrą pracę w przyszłości. Dla dzieci liczy się teraźniejszość, tu i teraz. Co w takim razie robić z opornym na wiedzę uczniem? Zacząć powinno się od dostosowania materiałów edukacyjnych do zainteresowań i pasji dziecka. Jeśli lubi grać w gry planszowe lub komputerowe, to można sprezentować mu je w języku angielskim. Dziecko musi też widzieć sens w nauce języka obcego.

Jako że łatwo się nudzi i dekoncentruje, to trzeba zadbać o różne metody nauczania. Świetnie sprawdza się nauka w ruchu, co ułatwia przyswajanie wiedzy i zapamiętywanie słownictwa. Godne polecenia są fiszki, czyli kolorowe karteczki z zapisanymi nazwami przedmiotów znajdujących się w otoczeniu. Im więcej atrakcji, tym lepiej. Do dyspozycji są przeróżne gadżety językowe, planszówki, karty, aplikacje interaktywne. Sprawdzonym sposobem jest także czytanie i śpiewanie wspólnie po angielsku. Kluczową kwestią będzie to, aby oddziaływać na jak najwięcej zmysłów dziecka. Warto sięgnąć nie tylko po książki, ale wyposażyć się również w komiksy anglojęzyczne, które dzieci uwielbiają. Świetnie sprawdza się także kursy języka angielskiego.